Naše poslání a filosofie

Těchto několik vět vyjadřuje filosofii společnosti IP Polná, která je více rozvinuta ve firemním kodexu. Znázorňuje, jak chceme naši práci dělat. A také to, co od nás klienti a kolegové mohou očekávat. Je dobré si čas od času připomenout, proč jsme tady a co je smysl naší práce.

Přemýšlíme o věcech jinak než ostatní.
Ve všem, co děláme, uvažujeme, jak změnit to, co všichni považují za samozřejmé. Věříme, že je třeba neustále hledat nové cesty, jak vyřešit to, o čem ostatní tvrdí, že to nejde.

Inspirujeme lidi kolem sebe, aby dělali věci, které mají rádi a budovali vztahy založené na svobodě, důvěře a podání ruky.

Jsme vysoce prospěšní našim zákazníkům v úspoře energie.

Vytváříme kvalitnější, uživatelsky vlídnější a inovativní výrobky a služby. Tímto způsobem měníme svět kolem sebe.

Příběh majitelů

Tři majitelé a současní jednatelé společnosti Josef Smejkal, Ladislav Apfelthaler a Ing. Radim Vaněk se v roce 1993 poprvé setkali při společné práci. Na začátku byly debaty o tom, zda se dá stavařina dělat poctivě a jak by šly věci dělat jinak. Když později zvažovali založení společnosti, každou neděli večer probíhalo plánování a diskuse nad budoucím byznysem. V den „D“, kdy padlo rozhodnutí, si na založení firmy museli každý půjčit 30 000 Kč. V té době měli už rodiny a dva z nich malé děti. „Začínat z ničeho je dobrá průprava pro život. Dnes už je pro nás hůře představitelné jít do takového existenčního rizika, do jakého jsme se pustili tehdy. Měli jsme ale svojí víru a nadšení,“ říká Ladislav Apfelthaler, jeden z majitelů. „Tři roky jsme si vypláceli 7 500 Kč čistého a po dlouhou spoustu následujících let jsme všechny vydělané peníze znovu reinvestovali,“ dodává.

Začínali s produktem foukané minerální izolace, na kterou vlastní ochrannou známku MAGMARELAX®. V této oblasti patří k největším dodavatelům v České republice. Za dobu své působnosti zateplili více než 27 400 rodinných domů a výrazně tak zlepšili kvalitu jejich bydlení. V roce 2009 rozšířili působnost na celkové rekonstrukce bytových domů. Stali se profesionály v oblastech zajištění úvěrů a dotací, projektování, stavebních prací a také obchodu. Opravili domy s více jak 15 000 byty po celé České republice. V obou těchto oblastech se postupem času vypracovali až na současnou pozici jedničky na českém trhu.

Přelom nastal v roce 2012 založením nové divize INVEST. Do té doby se zabývali opravami stojících objektů, nyní k tomu připojili developerskou činnost a začali tvořit. Soustředí se na práci v centru Prahy. Jsou přesvědčeni, že i v developerských projektech mají mít místo dobré služby a poctivá stavařina. Dělají věci po svém. Ke každému projektu přistupují individuálně, zaměřují se na kvalitní architekturu. Žádný z projektů není stejný. Baví je stavět v nevzhledných místech v centru Prahy, měnit jejich tvář a tvořit v nich nový život.

Tři majitelé i nadále zůstávají ve společnosti. Společně s vedením se snaží udržet původní myšlenky a poslání, a to jít na věci jinak, poskytovat skvělé služby, budovat vztahy založené na podání ruky a důvěře, hledat nové cesty tam, kde ostatní tvrdí, že to nejde.

Pojď pracovat s námi. Pracuj pro IPÉČKA.

Přidej se!