Naše poslání a filosofie

Těchto několik vět vyjadřuje naši filosofii, která je dále rozvinuta ve firemním kodexu. Je to vyjádření, jak chceme naši práci dělat a také to, co klienti, ale i kolegové, mohou očekávat. Je dobré si čas od času připomenout, proč jsme tady a co je smysl naší práce.

Přemýšlíme o věcech jinak než ostatní.
Ve všem, co děláme, uvažujeme, jak změnit to, co všichni považují za samozřejmé. Věříme, že je třeba neustále hledat nové cesty, jak vyřešit to, o čem ostatní tvrdí, že to nejde.

Inspirujeme lidi kolem sebe, aby dělali věci, které mají rádi a budovali vztahy založené na svobodě, důvěře a podání ruky.

Jsme vysoce prospěšní našim zákazníkům v úspoře energie a také děláme skvělé služby, domy a izolace.

Vytváříme kvalitnější a uživatelsky vlídnější a inovativní výrobky a služby a tímto způsobem měníme svět kolem sebe.

Příběh majitelů

Tři majitelé a současní jednatelé společnosti Josef Smejkal, Ladislav Apfelthaler a Ing. Radim Vaněk se v roce 1993 poprvé setkali při společné práci. Na začátku byly debaty o tom, zda se dá stavařina dělat poctivě a jak by šly věci dělat jinak. Když později zvažovali založení společnosti, každou neděli večer probíhalo plánování a diskuse nad budoucím byznysem. V den „D“, kdy padlo rozhodnutí, si na založení firmy museli každý půjčit 30 tisíc, protože v té době měli rodiny a dva z nich malé děti. „Začínat z ničeho je dobrá průprava pro život, dnes už je pro nás hůře představitelné jít do takového existenčního rizika, do jakého jsme se pustili tehdy. Měli jsme ale svoji víru a nadšení.“ Říká Ladislav Apfelthaler, jeden z majitelů. „Tři roky jsme si vypláceli 7500,- čistého a po dlouhou spoustu následujících let jsme všechny vydělané peníze znovu reinvestovali.“ Dále dodává.

Společnost začínala s produktem foukané minerální izolace. Dnes je majitelem značky MAGMARELAX® a v roce 2019 překročil počet klientů 22 tisíc. Postupem času se firma rozšířila z původních 5 lidí na celkem 100. Má tři divize a to izolace, revitalizace bytových domů a IP INVEST - developerské projekty. V roce 2014 po druhé v historii překonala obrat 200 milionů korun, z nichž 128 mil. tvořily příjmy z revitalizace bytových domů.

Jako další z aktivit byla v roce 2014 zahájena výstavba developerského projektu bytového domu Rezidence Vítkovka v centru Prahy. Projekt byl dokončen v roce 2016, má 73 bytů včetně luxusních rezidencí a rozsáhlých komerčních prostor. Druhým projektem je Rezidence Prachnerova, který vzniká v atraktivní, dynamicky se rozvíjející lokalitě Smíchov-Košíře. Dům respektuje stávající zástavbu a krajinný ráz lokality, zároveň však splňuje požadavky na současné moderní bydlení. Výstavba probíhá v jedné etapě, ve které vzniká 118 bytů o velikosti 1KK až 4KK. Termín dokončení je podzim 2019.

Dalším projektem divize IP INVEST je Hotel Mozart, který se bude nacházet v srdci pražského Smíchova. Hotel Mozart nabízí 338 lůžek ve 169 pokojích a velkou restauraci v přízemí. Projekt se nachází ve fázi příprav na zahájení výstavby, která je plánovaná na začátek roku 2020.

Tři majitelé i nadále zůstávají ve společnosti. Společně s vedením se snaží udržet původní myšlenky a poslání, a to jít na věci jinak, poskytovat skvělé služby, budovat vztahy založené na podání ruky a důvěře a hledat nové cesty tam, kde ostatní tvrdí, že to nejde.

Pojď pracovat s námi. Pracuj pro IPÉČKA

Přidejte se!